BAŞKAN

Şakir SÜLOĞLU

BAŞKAN

1959 yılında İzmit’te doğdu. İlk, orta ve Ticaret Lisesini İzmit’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası Finansal Raporlama ve Denetim Bölümü’nde tamamladı.

1976 yılından bu yana Mali Müşavirlik mesleğini fiilen sürdürmektedir. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve aynı zamanda bilirkişi de olan Şakir SÜLOĞLU, Sakarya Üniversitesi’ndeki Meslek Mensupları Geçiş Dönemi Eğitim Programını tamamlayarak, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’ndan (KGK) 30 Mayıs 2013 tarihinde Bağımsız Denetçi olarak yetkilendirildi.

Merkezi Ankara'da bulunan Alfa Beta Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş.’nin ( www.alfabetadenetim.com.tr ) kurucu ortaklarındandır.

Türk Patent Enstitüsü’nden patentini de aldığı, benzin istasyonlarındaki akaryakıt pompalarına bağlanan yazar kasa sistemini T.C. Hükümeti Başbakanı’na 27 Ocak 2003 tarihinde öneren ve fikir babası olan Süloğlu, ülkemizde uygulanan bu inovasyon projesi ile Türkiye’de akaryakıt sektöründe yılda 4 milyar dolar civarında vergi kayıp ve kaçağını önleyerek Türk Hazinesine önemli bir katkı sağlamıştır.

1994-2004 yılları arasında Kocaeli’nde aktif siyasetin içinde yer almış ve sırasıyla, Belediye Meclis Üyeliği, Kocaeli Milletvekili Adayı, İl Başkan Yardımcılığı, İl Sekreterliği, Kocaeli İl Başkanı ve Kocaeli İl Müfettişliği görevlerinde bulundu.

Mesleki, sosyal, kültürel alanlarda faaliyet gösteren çeşitli derneklerde yöneticilik yapmıştır. Kocaeli Pomak Kültür Derneği'nin Kurucu Başkanı, Pomak Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Bağımsız Denetçiler Derneği'nin Kurucu Başkanı'dır. Uzun bir dönem Kocaelispor Kulübü’nün denetçisi olarak da hizmet etmiş bulunmaktadır. Ayrıca, Bağımsız Denetçiler Derneği’nin (Ankara) Kocaeli Temsilciliğini de yürütmektedir.

Evli ve biri Mali Müşavir olan 2 kız çocuğu babasıdır.

Mail: sakirsuloglu@kobaded.org.tr - info@kobaded.org.tr